Eğitim Felsefemiz

Mavi Kurs Eğitim Kurumu; eğitim anlayışını çağdaş yorumlarla besleyen, evrensel bilgiyi yerel değerlerle harmanlayan, profesyonel iş disiplininden hiç taviz vermeden, sanatçı titizliliği ve duyarlılığıyla öne çıkan bir kurumdur. Her çocuk işlenmeyi bekleyen bir mücevher gibidir. Her çocuğun yapmaktan zevk aldığı, kolaylıkla yaptığı, alanında çok iyi olduğu ve yaparken huzur bulduğu bir meslek dalı vardır. Eğitim, sorumluluk ve özveri isteyen bir hizmet alanıdır. Biz eğitimcilere düşen en önemli görev, çocuklarımızın kendilerini keşfetmelerini sağlamak ve bir ömür boyu mutluluk duyarak yapacakları meslek dalına onları yönlendirmektir. Başarı; öğrenci, öğretmen, okul, aile ve çevrenin katkılarıyla ortaya çıkan kolektif bir yapının ürünüdür. Öğrenci, öğretmen, okul ve ailenin etkin iletişim ve işbirliğiyle başarının kaçınılmaz olduğuna inanıyoruz. Tüm eğitim dönemi boyunca bu sıkı işbirliğinin takipçisi oluyoruz. Kendini keşfetme yolculuğuna çıkacak yeni bireylerle yol arkadaşlığı yapmak ve onların kendilerini keşif yolculuğuna tanık olmak en büyük arzumuzdur..

Kaliteli ve Zengin İçerikli Yayınlar

Yıllarını eğitime ve yayıncılığa vermiş, uzmanlıklarını eğitim alanında verdikleri eserlerle ortaya koyan kadromuzun hazırladığı kaliteli ve zengin içerikli yayınlarla öğrencilerimizin her an yanındayız. Eğitim yayıncılığından gelen tecrübemiz, bu alandaki en büyük avantajlarımızdan biri. Sene boyunca kullanılacak profesyonel yayınlarımızla öğrencilerimizi sınavlara en iyi şekilde hazırlıyoruz..

Lise ve Üniversite Sınavlarına Hazırlık

Ortaöğrenimden itibaren Mavi Kurs Eğitim Kurumu öğrencisi üniversite adayıdır. Her öğrenci uzman öğretmenler tarafından bu doğrultuda yetiştirilir. Ayrıca her öğrenciden sorumlu öğretmenler vardır ve üniversite sınavlarında uzmanlaşmış öğretmenlerimiz tarafından çocuklarımız üniversite sınavlarına hazırlanır. Kurumumuzda üniversite sınavlarına hazırlanan öğrenciler ayrıca bir kursa gitmeye gerek görmez. Bu sayede öğrencilerimiz kendisine ve ailesine daha çok zaman ayırma şansı bulur..


Üst Düzey Düşünme Becerileri Eğitimi

Canlılar içerisinde en mükemmel varlık olan insanı, diğer canlılardan ayıran en önemli vasfı, düşünme ve eşya yapabilme yeteneğidir. Nitekim insanlar bu özellikleriyle çağlar boyu nice icat ve buluşlar yaparak insan yaşamını kolaylaştırmıştır. Bizler de yıllarını eğitime veren uzmanlar olarak öğrencilerimizin düşünme becerilerini en üst düzeyde kullanabilmeleri için gereken eğitimleri vermekteyiz..

Etkin Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık

Her çocuk seçkin bir varlık, keşfedilip anlaşılmayı bekleyen bir dünyadır. Alanında uzman psikolojik ve rehberlik danışmanlarımızla öğrencilerimizin her türlü sorununda yanlarındayız. Öğrencilerimizin kendilerini gerçekleştirebilecekleri, doğru hedef ve davranışları bulmaları yolunda her zaman onlara rehberlik etmekteyiz. Bu noktada velilerimiz de bizim için önemlidir. Veli-öğrenci ve rehber öğretmen birlikteliğiyle sevgi, saygı ve hedeflerine doğru emin adımlarla yürüyen öğrencileri inşa etmek en büyük hedefimiz..

 

Bilgiyi nasıl algıladığımız ve nasıl şekillendirdiğimiz oldukça önemlidir. Her birimiz bilgiyi farklı şekilde algılar ve şekillendiririz..


DENEME SINAVLARI

Sınavlara hazırlık, özenle hazırlanmış bir programla uzman öğretmenlerimiz rehberliğinde sürdürülmektedir. Konu anlatımları sonrası testler uygulanarak öğrencilerimizin eksik olduğu konular tekrar edilir ve etütler uygulanır. Rehberlik servisimizce hazırlanan sınav bilgilendirme seminerleri ile öğrencilerimizin ve ailelerinin sınavlar hakkında bilgi sahibi olmaları sağlanır.

TAM ÖĞRENME

Uygun ortam ve koşullar sağlandığında hemen hemen herkes bir şeyler öğrenebilir. Diğer bir deyişle tüm öğrenciler okulda/kursta öğretilen her şeyi öğrenebilir. İnsanlar arasındaki öğrenme düzeyi farklılıklarının temel nedeni, doğuştan gelen özelliklerden çok kurumlardaki öğrenme-öğretme özellikleriyle, diğer çevresel faktörlerdir. Öğrencilerin öğrenmeleri, ilgisi, başarılı olabileceğine olan inançları, öğretim hizmetinin niteliği gibi özellikler, kurumlardaki öğrenme-öğretme süreci yoluyla değiştirilebilir değişkenlerdir.

34

Proje


Yeteneğimize uygun şekilde yaşam boyu yapacağımız mesleğin yanında yapmaktan zevk aldığımız ve bizi kültürel ve sanatsal açıdan ileri noktalara taşıyacak birçok alan vardır.

98

Haberler


Öğrencilerimize düzenli kitap okuma alışkanlığı kazandırmanın yanında okudukları kitaplar üzerine, diğer arkadaşlarıyla bir araya geldikleri kitap okuma grupları oluşturuyoruz.

936

Misafir


Modern hayat ve teknolojik gelişmeler her bireyin üzerinde farklı türde etkiler bırakmaktadır. İlerideki yaşamlarında mutlu, huzurlu ve özgüveni yüksek bireyler olabilmeleri için öğrencilerimizin kişilik gelişimleri kursumuza adım attıkları ilk günden itibaren profesyonel eğitmenler tarafından gözlemleniyor.

56

Yılların Deneyimi


Çocuklarımızın eğitim ve öğretim görürken en önemli amacı ileride iyi bir meslek sahibi olmaktır. Tercih edecekleri mesleğin onları bir ömür boyu mutlu edecek bir meslek olması iyi bir kariyer planlamasından geçmektedir.